Straipsniai

2019 m. Liepa mėn. 04 d., Ketvirtadienis

Grupė Seimo narių ragina nekeisti Škirpos alėjos pavadinimo

nuotrauka.jpgSeimo narių grupė raštu kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių prašydami nepervadinti sostinėje esančios Kazio Škirpos alėjos ir nepalaikyti tokios iniciatyvos miesto taryboje.

Raštą iniciavo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas, ji pasirašė dar septyni skirtingų frakcijų nariai: Arūnas Gumuliauskas, Paulius Saudargas, Vytautas Juozapaitis, Stasys Šedbaras, Andrius Kupčinskas, Eugenijus Jovaiša, Povilas Urbšys.
Skaitykite:
https://www.delfi.lt/

V.Valiušaičio nuotr.

2019 m. Birželis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

DELFI tyrimas. Iš Pranckiečio – itin dosni dovana jo dviems patarėjams: ko niekas nepastebėjo mokytojams užėmus ministeriją

Viktoras PranckietisSeimo pirmininko Viktoro Pranckiečio įnirtingas laikymasis savo posto vykstant koalicinėms deryboms – jo asmeninė pozicija ar politikui Seime talkinančių patarėjų bandymas kuo ilgiau išsilaikyti itin gerai apmokamose pareigose?
Rengdama šią medžiagą DELFI žurnalistė stengėsi sužinoti nuomonę kuo platesnės politinių partijų dalies Seime atstovų. Tačiau kokia buvo nuostaba, kad dauguma iš jų nieko neprisiminė apie tai, jog Seime būtų vykusi diskusija – ar verta tiek didinti Seimo pirmininko patarėjų algas.

P. Urbšys teigė nematantis dėl tokio pakėlimo bėdos: „Sutikime, kad Seimo nario padėjėjas ir Seimo pirmininko padėjėjas – ne tas pats. Teisingiau sakant, ne tas pats yra Seimo narys ir Seimo pirmininkas, nes pirmininkas yra vienas iš valstybės vadovų, kaip sakant, vienas iš trijų. Ir jei ten nekilo diskusijų iš Finansų ministerijos, ar nebuvo kokių pastabų, tai tiesiog tas klausimas ir nuėjo rutiniškai, be diskusijų.“

A.Ufarto nuotr.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2019 m. Birželis mėn. 26 d., Trečiadienis

Priėmus naują tvarką, viršininkai apie žmones žinos viską: sekimo čiuptuvai primena Šiaurės Korėją


P.Urbšys: „Tai, kas bandoma įteisinti Lietuvoje, turi panašumo į komunistinės diktatūros valdomą valstybę.“

Prezidentės Dalios Grybauskaitės įsukta valdymo slaptosiomis pažymomis karuselė, regis, nesustos ir toliau – Seime jau klojami pamatai dar vienam pažymų fabrikėliui, kuris kelia didelių abejonių. Seime užsimota priimti naują Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, kuris gerokai išplėstų ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) galias. Etikos prievaizdai taptų naujos interesų konfliktų rizikos valdymo informacinės sistemos valdytojais, jiems taptų prieinamos bemaž visos šalies duomenų bazės. VTEK galėtų iš arti stebėti beveik 150 tūkstančių šalies gyventojų, kurie privalo deklaruoti savo interesus, gyvenimą ir apie galimą būsimą bet kokį jų nuklydimą pranešti viršininkams. Netgi užsimota įteisinti draudimą valstybės tarnyboje dirbantiems asmenims bendrauti su buvusiais kolegomis. Seime svarstomas projektas numato, kad valstybės tarnyboje dirbantis asmuo per septynias kalendorines dienas savo viršininkui privalo pranešti apie tokį kontaktą ar bandymus užmegzti santykius. Tokia Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovų įstatymų leidėjams pakišta mintis šiurpulį kelia net buvusiam STT Panevėžio valdybos vadovui parlamentarui Povilui Urbšiui.

„Daug kalbama apie siekius, jog valstybės tarnyba taptų prestižinė. Bet vienu mostu šiuos tikslus lyg ir nubraukiame, nes įstatymu skelbiame, kad visi buvę valstybės tarnautojai tampa potencialūs nusikaltėliai, kurių reikia saugotis tiems, kurie tarnyboje lieka. Taip toliau kuriama baimės atmosfera. STT galėtų pati išbandyti jos siūlomą naująją tvarką. Dar siūlyčiau įvesti komendanto valandą, kad valstybės tarnautojas vakare negalėtų nueiti į barą. Nes juk kažkam gali kilti klausimų, ką jis ten vakare veikia, ar neužmezga kokių nors nederamų kontaktų. O gal vertėtų pagalvoti, kad visus valstybės tarnautojus reikia apgyvendinti atskiruose kvartaluose?“ – ironizavo P.Urbšys.

Skaitykite:https://www.lrytas.lt

2019 m. Birželis mėn. 26 d., Trečiadienis

Seime po svarstymo pritarta, kad Senovės baltų religinė bendriją „Romuva“ būtų valstybės pripažinta

 

Inija Trinkūnienė Romuvos krivė | Keišos nuotr.

Birželio 25 d., antradienį,  Seimas po svarstymo pritarė Senovės baltų religinės bendrijos „Romuva“ valstybiniam pripažinimui. Už tai, kad „Romuvai“ būtų suteiktas valstybės pripažinimas balsavo 46 Seimo nariai, prieš buvo 19, susilaikė 18 Seimo narių. Vėliau dar turės būti balsuojama už nutarimo priėmimą.

 

Prieš „Romuvos“ pripažinimą griežtai pasisakė: Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos nariai Jurgis Razma ir Jonas Dagys, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas (LVŽS) Stasys Tumėnas bei Mišrios frakcijos narys Povilas Urbšys.

Keišos nuotr.

 

Skaitykite: http://alkas.lt/

P.Urbšio pasisakymas: https://www.youtube.com/watch?v=iuj_Z6_axgY&feature=youtu.be 

2019 m. Birželis mėn. 25 d., Antradienis

Seimo opozicijai nepavyko užkirsti kelio ŽŪM iškėlimui į Kauną

Žemės ūkio ministerijos patalpos

Antradienį Seimas atmetė Liberalų sąjūdžio parengtą Seimo rezoliuciją, kuria siūlyta Vyriausybei atsisakyti planų į Kauną iškelti Žemės ūkio ministeriją. 

Už rezoliuciją, kuria siūlyta nekelti ministerijos į Kauną, balsavo 39 Seimo nariai, prieš – taip pat 39, susilaikė 23. „Tai yra politinis sprendimas, neparemtas jokiais teisiniais ar įstatyminiais argumentais“, – atsakydamas į konservatoriaus Mykolo Majausko klausimą, ar tai nėra kyšis Saulių Skvernelį palaikančiam Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui, sakė rezoliucijos projektą pristatęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas. Rezoliucijos projekte pažymima, kad atkūrus Lietuvos nepriklausomybę nė viena ministerija nebuvo perkelta į kitą miestą. „Bendradarbiavimas su valstybės valdžios institucijomis, esančiomis dviejuose miestuose, taps sudėtingas ir brangus, ŽŪM perkėlimui į Kauną nepritaria ūkininkų interesams atstovaujančios organizacijos“, – kodėl nereikia perkelti ŽŪM į Kauną, teigia rezoliucijos autoriai.

„Tai susiję su politine ambicija, neturi nieko bendro su regionine politika“, – kalbėjo parlamentaras Povilas Urbšys.

Nuotr. E. Ovčarenko

Skaitykite: https://www.15min.lt

2019 m. Birželis mėn. 22 d., Šeštadienis

Panevėžio politikoje griaudėja perkūnai

Screenshot_1.jpg

Opozicijoje esančių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Žaliųjų partijos bei judėjimo „Kurkime jaukų miestą kartu“ atstovai surengę spaudos konferenciją apkaltino daugumą ne tik pažeidinėjant opozicijos teises, bet ir trijų miestui svarbių projektų – Laisvės aikštės ir autobusų stoties prieigų bei stoties pastato atnaujinimo – išbraukimu iš numatytųjų vykdyti už europinę paramą sąrašo ir jų palikimu likimo valiai.

Panevėžio tarybos opozicija skambina pavojaus varpais – nauja autobusų stotis bus statoma palikus apleistą dabartinės pastatą. „Didžiausias paradoksas, jog valdžia tris projektus – senojo autobusų stoties pastato, Laisvės aikštės ir autobusų stoties prieigų – išima iš 14-os suplanuotų URBAN projektų sąrašo ir jų pinigus perkelia Laisvės aikštės ir Senvagės sutvarkymo projektams“, – pabrėžė opozicijos atstovė Gema Umbrasienė. Jai pritarusi TS-LKD narė miesto Taryboje Indiana Grigienė teigė, jog opozicija inicijuos projektų auditą, kad išsiaiškintų, kodėl už europines lėšas tvarkomų miesto teritorijų projektai per pastaruosius keletą metų pabrango, kai kurie – ir 2,6 karto.

„Po atsinaujinimo iškaba paslėptas neskaidrumas. Už 20 mln. eurų paramos buvo numatyta sutvarkyti 14-iolika probleminių teritorijų. Valdžia užvilkino projektų paruošimą ir skiname vaisius, nes 20 mln. eurų nebeužtenka“, – rėžė ir seimūnas Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://sekunde.lt

2019 m. Birželis mėn. 11 d., Antradienis

Seimas atmetė konservatorių frakcijos rezoliuciją, kuria siūlyta stabdyti NPD kėlimą

Parlamentarai antradienį atmetė Seimo konservatorių frakcijos rezoliuciją, kuria siūlyta 2020 ir 2021 metais stabdyti neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) kėlimą.

„Už“ pasiūlymą redaguoti rezoliucijos tekstą antradienį pasisakė 46 Seimo nariai, prieš – 49.
Frakcijos narė Ingrida Šimonytė sakė, jog rezoliucija siūloma stabdyti tuos mokesčių reformos gilinimus, kurie yra numatyti 2020 ir 2021 metams.

„Nekalbame, kad būtų atšaukta, kas jau galioja, nes to neįmanoma padaryti, tačiau tiek 2020, tiek 2021 metais papildomas mokesčių reformos gilinimas ne tik per NPD dydžio didinimą, bet ir socialinio draudimo įmokų „lubų“ žeminimą, turi pakankamai reikšmingas pasekmes viešiesiems finansams“, – pristatydama rezoliuciją sakė I. Šimonytė.

Jos teigimu, Finansų ministerijos parengtoje Stabilumo programoje matyti, jog, nors iš reformos laimi žmonės, gaunantys mažas pajamas, tai naudinga ir gaunantiems didžiausius atlyginimus, kai vidurinė klasė, pasak parlamentarės, palikta nešti viešojo sektoriaus naštą be papildomos naudos.

Tačiau mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys sakė, jog rezoliucija siūloma iš mažiausias pajamas gaunančiųjų pasirūpinti savo gerove.

„Rezoliucijoje paminėtų sprendimų raktas – perskirstyti biudžeto lėšas. Tai yra siūloma socialinių paslaugų gavėjams sustabdyti NPD augimą nukreipiant šias lėšas viešųjų paslaugų tiekėjo atlyginimo augimui. Iš mažiausiai uždirbančiųjų norima atimti suteiktą galimybę patiems savo uždirbtais pinigais pasirūpinti savo gerove, išvaduojant juos iš amžino valstybės išlaikytinio statuso“, – kalbėjo P. Urbšys.

Nuotr. E. Genio

Skaitykite: https://www.lrt.lt

2019 m. Birželis mėn. 10 d., Pirmadienis

Urbšys: nesantaiką tarp Karbauskio ir Pranckiečio įskėlė Kildišienės istorija

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Ramūnas Karbauskis diriguoja visiems „valstiečiams“, jam ir net premjerui. „Valstiečių“ lyderis sako, kad tai – nesąmonė. Bet kodėl R. Karbauskis šitaip atidirbinėja ne savo partijos nariams, o Gediminui Kirkilui, tik koalicijos partneriui, – tikrai įdomus klausimas, į kurį atsakymų „Dienos temoje“ ieškojo žurnalistė Indrė Makaraitytė kartu su Tomu Tomilinu, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininku, ir Povilu Urbšiu, buvusiu artimu R. Karbauskio bendražygiu.

– Kas yra nutikę tarp V. Pranckiečio ir R. Karbauskio, nes tai nėra šiandienos aktualija, tai yra prasidėję gerokai anksčiau?

P. Urbšys: Kad juoda katė perbėgo jiems kelią, matėsi įsismarkavus Gretos Kildišienės skandalui. Būtent ta garsi Seimo pirmininko frazė, ištarta mitinge prie parlamento, kur jis pasakė, kad jam gėda, jog G. Kildišienės problema suvalstybinta. Dar įdomi detalė: 2017 m. liepos mėnesį Seimo pirmininkas, praktiškai nesuderinęs su R. Karbauskiu, viešai pasakė žiniasklaidai, kad nutarta nebekurti G. Kildišienei politinės ateities ir ji bus atsieta nuo partijos. Aš tikrai žinau, kad ta pozicija dar nebuvo galutinai suderinta su R. Karbauskiu, bet matosi, kad jis išnaudoja progą dėl koalicijos sudarymo ir augančius koalicijos partnerių apetitus bei pasinaudodamas jų rankomis bando susidoroti su jam neįtikusiu žmogumi. 

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

E.Genio nuotr.

2019 m. Birželis mėn. 10 d., Pirmadienis

Į savivaldybę metasi reformų virusas

Vilniaus savivaldybė giriasi: po beprecedentės reformos – nebelieka departamentų. Suprask - mažiau biurokratijos, greitesnės paslaugos. „Visiems darbuotojams pasiūlytos darbo vietos“, - patikino savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, paklaustas, kiek darbuotojų gavo atleidimo lapelius. Savo ruožtu Seimo narys Povilas Urbšys siūlo „nepasimauti“ ant tokių raminančių kalbų: tai – kaip nuskausminimas prieš darant operaciją.

„Bet kokia reforma sutrikdo institucijų darbą. Žmonės vis tiek pakimba tam tikroje nežinioje. Tada pertvarkų iniciatoriai sako: „Ramiai! Visi liksite“. O iš tikrųjų viskas baigiasi tuo, kad žemesnės grandies dalyje darbuotojų sumažėja, o vadovų etatai kažkodėl ne taip drastiškai mažėja kaip kitų. Tokie pasakymai, kad etatai nemažės, yra kaip nuskausminimas prieš darant operaciją“, - skeptiškai vertina P. Urbšys.

Skaitykite: http://lsveikata.lt/

2019 m. Birželis mėn. 10 d., Pirmadienis

Siūloma paskelbti 2020 metus Ateitininkų metais

Siūloma paskelbti 2020 metus Ateitininkų metais

Parlamentarų grupė siūlo Seimui paskelbti 2020 metus Ateitininkų metais.

Tokį nutarimo projektą įregistravę Seimo nariai akcentuoja „labai svarbų ateitininkų istorinį indėlį atkuriant bei puoselėjant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, išsaugant lietuvybę“. Tokiu būdu jie siekia pažymėti Ateitininkų federacijos 110 metų jubiliejų, skatinti Lietuvos visuomenę prisidėti prie brandaus ir vertybinio Lietuvos jaunimo ugdymo bei gražesnės ir stipresnės Lietuvos kūrimo.

Dokumento projekte pažymima, kad ateitininkų veikla svarbi ugdant jaunimą krikščioniškų vertybių pagrindu ir katalikiškumo, tautiškumo, visuomeniškumo, inteligentiškumo, šeimyniškumo principais. 2020 m. Ateitininkų federacija minės savo veiklos 110-ąją sukaktį.

Nutarimo projektą teikia parlamentarai Arūnas Gumuliauskas, Juozas Imbrasas, Arvydas Nekrošius, Stasys Tumėnas, Jaroslavas Narkevičius, Povilas Urbšys, Juozas Olekas, Vytautas Juozapaitis, Irena Šiaulienė, Laurynas Kasčiūnas ir kiti.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 154