Straipsniai

2019 m. kovas mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Povilas Urbšys: ko bijo Rytis Mykolas Račkauskas?

15min.lt TV žurnalistė jau nuo praėjusios savaitės derino debatų laiką su manimi ir Ryčiu Mykolu Račkausku, kaip su kandidatais į miesto merus. Pirmas pasiūlytas laikas buvo kovo 12 d. Sutikau dalyvauti, tačiau sužinojau, kad R. M. Račkauskas debatų laiką nukelia į kovo 15 d. Ketvirtadienį, kovo 14 d., likus dienai iki debatų, 15min.lt TV žurnalistė informavo, kad R. M. Račkauskas atsisakė dalyvauti šiuose debatuose. Tai ko galėjo išsigąsti tas, kuris taip drąsiai Panevėžyje skanduoja „Nestabdom“? Manau, priežastis viena – organizuojamuose debatuose nebūtų išvengta klausimų dėl skaidrumo. Jei Panevėžio lygmeniu tai galima paslėpti po tariamo atsinaujinimo širma, Lietuvos mastu visa tai atrodytų apgailėtinai. Be abejo, tas, kuris slepia melą, bijo tiesos. Jis suinteresuotas nutylėjimu melą paversti tiesa. Tik Jums kovo 17-ąją spręsti, ką pasirinksite, – MELĄ ar TIESĄ.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt

2019 m. kovas mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Prieš rinkimus – netikėtas Vytauto Landsbergio požiūris: keičiasi tie priešai – tai priešai, tai nepriešai

Rodos anksčiau laikytiems aršiais priešais politikams vienijantis Panevėžyje, kur Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) skyrius išreiškė paramą Povilui Urbšiui, konservatorių patriarchas Vytautas Landsbergis filosofiškai prabilo apie Lietuvoje vyraujantį nepastovumą ir požiūrių kaitą.

 

„Labai keičiasi tie priešai – tai priešai, tai nepriešai, dabar Lietuvoje viskas yra labai nepastovu“, – DELFI sakė V. Landsbergis.Jis, vengdamas agitacijos, konkrečiai nenorėjo kalbėti apie savo požiūrį į P. Urbšį.„Negaliu taip gilintis, aiškintis, komentuoti, mes paliekame vietos žmonėms spręsti tuos dalykus“, – sakė V. Landsbergis.Pasak jo, kartais rinkimuose „žmonės balsuoja nebūtinai už neabejotiną kandidatą, bet tiesiog už geresnį negu kitas, kuris jiems atrodo prastesnis“. 

 

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

L.Bartkus nuotr.

 

2019 m. kovas mėn. 13 d., Trečiadienis

Dėl Panevėžio miesto mero - trys skirtingos valstiečių partijos pozicijos

Panevėžio miesto mero rinkimų antrajame ture artėjantį sekmadienį susirungs korupcija įtariamas dabartinis  meras Rytis Mykolas Račkauskas ir buvęs Ramūno Karbauskio bendražygis Povilas Urbšys. Tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), į antrąjį turą nepatekus jos kandidatui Kęstučiui Lukoševičiui, neturi sutarimo, kurį iš judviejų palaikys leimiamame etape.

R.Karbauskis nepalaiko nei vieno kandidato. Tuo tarpu LVŽS Panevėžio miesto skyrius palaiko R.Račkauską. O LVŽS narė, Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė paramą atiduoda valstiečių frakciją palikusiam P.Urbšiui.

eimo pirmininko pavaduotoja, LVŽS narė R.Baškienė savo palaikymą viešai išreiškė partijos pirmininko nemalonę užsitraukusiam P.Urbšiui.

R.Baškienė portalui lrytas.lt patvirtino, kad parama P.Urbšiui yra oficiali jos pozicija.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2019 m. kovas mėn. 13 d., Trečiadienis

Nepavykus S. Skvernelio priversti ieškoti ministerijai vadovo, ji pabus našlaitė

191221877-9be3c5c7-0d8e-47ed-8f0d-f51e9c960b01.jpgOpozicijai nepavyko priversti premjero Sauliaus Skvernelio skubiai ieškoti Aplinkos ministerijos vadovo – valdantieji nesutiko keisti įstatymo.

Seimo opozicijai vakar neužteko balsų pradėti įstatymo pataisų, kurios įpareigotų premjerą per 15 dienų pateikti ministro kandidatūrą, svarstymo.

Socialdemokrato Juliaus Sabatausko projektą parėmė tik 36 parlamentarai, 33 balsavo prieš ir tiek pat susilaikė. Valdančiųjų balsais taip pat buvo nuspręsta, kad pataisų neverta ir tobulinti.

Vyriausybės įstatymo pataisas J.Sabatauskas parengė dėl to, kad, premjerui gruodžio pradžioje atleidus aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, ši ministerija vis dar neturi vadovo. Jai laikinai vadovauja energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Seimo narys Povilas Urbšys svarstė, kad atsakomybę už nepaskirtus ministrus premjeras turėtų dalytis su D.Grybauskaite: „Akivaizdu, kad prezidentė, piktnaudžiaudama savo galiomis, šią situaciją sukūrė dirbtinai.“

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

J.Stacevičiaus nuotr.

2019 m. kovas mėn. 12 d., Antradienis

R. Juknevičienė ir P. Urbšys Panevėžyje vienijasi prieš korupcija įtariamą merą


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „R. Juknevičienė ir P. Urbšys Panevėžyje vienijasi prieš korupcija įtariamą merą“

Politiniai oponentai, Seimo nariai konservatorė Rasa Juknevičienė ir buvęs valdančiosios „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys sutarė dėl bendradarbiavimo Panevėžyje, kad nebūtų perrinktas korupcija įtariamas meras Rytis Račkauskas.

Politikai pasirašė susitarimą, kad konservatoriai per antrąjį Panevėžio miesto mero rinkimų turą rems su R.Račkausku kovojančio P.Urbšio kandidatūrą. Paties mero teigimu, tai yra įrodymas, kad konservatoriai bei P.Urbšys nepaiso politinių įsitikinimų ir tiesiog ieško būdų užsitikrinti valdžią.

P.Urbšys BNS sakė, kad sutarimas su konservatoriais „ne iš meilės gimė, o iš bendro reikalo dirbti miestui“. „Mes imamės atsakomybės už Panevėžį ir mes pademonstruojame, kad mūsų neveda siauri politiniai interesai, mes sugebame peržengti per savo nuoskaudas vardan bendro tikslo“, – teigė parlamentaras. Panevėžio meru siekiantis tapti politikas tvirtino, kad jis ir konservatoriai „vertybine prasme deklaravom tą patį – skaidrumą“. 

„Jei mes nesugebėsime susitelkti, tas asmuo, kuris siejamas su neskaidrumu, jis vienaip ar kitaip įtvirtins savo statusą ir svarbiausia tai bus įtvirtinta ir žmonių sąmonėje, kad jie gali rinkti tą asmenį, kuris miestą padarys savo bylos įkaitu“, – kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.15min.lt

2019 m. kovas mėn. 08 d., Penktadienis

Kreivi veidrodžiai parlamentarų darbotvarkėse

Seimo nariai tampa vis atviresni savo rinkėjams – jie ne tik aktyviai skelbiasi, kokioje diskusijoje, renginyje dalyvavo, bet ir kokį jubiliatą pasveikino. Tačiau net patys politikai abejoja, ar tokios „išpažintys“ tikrai užtikrina valdžios skaidrumą.

Ką veikia ir kuo užsiima valdžioje sėdintys išrinktieji, negali būti jokia paslaptis juos ten pasodinusiems piliečiams. Todėl jiems turėtų nuolat būti atviros ne tik Seimo rūmų ir pačių parlamentarų kabinetų rinkimų apygardose durys, bet ir seimūnų darbo kalendoriai.

Su Seimo narių kasdiene veikla galima susipažinti per jų darbotvarkes, skelbiamas asmeninėse ir kitose oficialiose interneto svetainėse. Tik šias po kaulelį narstantys visuomenininkai teigia, jog ir čia politikai savo atstovaujamai tautai pasako ne viską.

Tarptautinės organizacijos „Transparency International“ padalinio Lietuvoje atstovai nebe pirmi metai bando suskaičiuoti, kaip parlamentarai viešina savo susitikimus su interesų grupėmis ir lobistais. Nors tai daryti nėra būtina, surinkta statistika, tyrėjų nuomone, parodo Seimo skaidrumą ir betarpišką bendravimą su tauta.

Nepaisant to, visgi aiškėja, kad apie tokius pasimatymus praneša tik trys iš penkių parlamentarų.


Dėl „Transparency International“ tyrimo surinktų skaičių abejojo ir su valstiečiais į Seimą atėjęs nepartinis Povilas Urbšys. Jis tvirtino, kad visi jo, kaip Seimo nario, susitikimai vyksta dėl viešo intereso ir niekada neslepiami. Juos politikas teigė išsamiai surašantis savo asmeninėje svetainėje internete.

„Skaidrumas man – numeris vienas, tad aš nesuprantu, iš kur tas skaičius iš viso ištrauktas“, – teigė politikas, tyrėjų duomenimis, deklaravęs tik 3 praėjusių metų rudens ir 2 pavasario sesijos susitikimus su interesų grupėmis ar lobistais.

P. Urbšio nuomone, panašios statistikos tik sukuria žmonėms skaidrumo iliuziją, bet viską reikia vertinti pagal konkrečius darbus. Politikoje, anot jo, mėgstama ne tik be naudos važinėti, susitikinėti, bet ir geresnei statistikai prirašyti Seime krūvas siūlymų, naujų projektų, kurių dalis – iš fantastikos srities.

Skaitykite:https://naujienos.alfa.lt

 

2019 m. kovas mėn. 06 d., Trečiadienis

Valdžios dėlionė – galvosopis partijoms


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Valdžios dėlionė – galvosopis partijoms“

Nors Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui teisėsauga pareiškusi įtarimus ir jau devintą mėnesį nušalinusi nuo pareigų, tai netapo lemtinga korta rinkimuose. Kas laimės Aukštaitijos sostinės valdžios vairą – intriga, kokios mieste seniai nebuvo. Pirmajame ture R. Račkauskas pelnė pusantro karto daugiau rinkėjų balsų nei antroje vietoje likęs atkaklus kovotojas su korupcija buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos vadas, Seimo narys Povilas Urbšys ir net 29,36 proc. balsų nuo tekusių visiems vienuolikai kandidatų į miesto merus. Negana to, šiųmečių rinkimų pirmajame ture R. Račkauską palaikė 1204 panevėžiečiais daugiau nei balsavime prieš ketvertą metų, kai apie įtarimus jam niekas dar nė negalėjo pagalvoti. Tokie rezultatai stulbina,bet jie dar negarantuoja, kad po antrojo turo mero vairą laikys didelių nemalonumų su teisėsauga turintis R. Račkauskas. Mero rinkimus prapylusios partijos jau pradėjo dėlionę, kurį – P. Urbšį ar R. Račkauską – palaikyti kovo 17-ąją atėjus prie balsadėžių.

Pagrindinis jų motyvas nusisukti nuo R. Račkausko – kone kiekvieno sąrašo ašimi einant į rinkimus tapęs skaidrumo ir kovos su korupcija motyvas. Visgi korupciją įtariamą kandidatą išrinkus meru, miesto Tarybai iškiltų net tik moralinė dilema.

Kandidatai į merus R. Račkauskas ir P. Urbšys tvirtina, jog jau kalbasi su į Tarybą išrinktų partijų atstovais, visgi nesako, ar jau sulaukė kurio nors sąrašo palaikymo. „Akivaizdaus patikinimo dėl palaikymo nėra. Tenka kalbėtis su įvairių partijų į Tarybą išrinktais žmonėmis. Jei antrame ture bus aktyvūs tie, kurie atskiria neskaidrumą nuo miesto atsinaujinimo, galima laimėti rinkimus, galima suburti veiklią daugumą, kuri padarys tuos darbus, kurie skaidriai pradėti, ir pradės naujus“, – lemiamai politinei dvikovai ruošiasi pirmajame ture antras likęs P. Urbšys. Jis pripažįsta, kad mažiausiai tikisi Panevėžio valstiečių palaikymo. „Matosi, kad LVŽS tinka dabartinė situacija dėl mero. Valstiečiai demonstruoja neva išskirtinį skaidrumą, bet jų kandidatas rinkimų kampanijos metu nekritikavo R. Račkausko, netgi dar išleido leidinį, kur kritikuojama mano persona. Tokiu būdu jie demonstruoja galintys eiti su R. Račkausku“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite:https://naujienos.alfa.lt

Nuotr. „Sekundės“2019 m. kovas mėn. 05 d., Antradienis

Laukia pokyčiai ir Seime: mero postą užsitikrino vienas parlamentaras, kovą tęsia keturi

Vitalijus Gailius

Iš 14 mero posto siekusių Seimo narių po pirmojo rinkimų turo jį užsitikrino vienintelis Seimo narys – liberalas Vitalijus Gailius, triumfavęs gimtajame Joniškyje. Dar keturi bandys pasiekti pergalę antrajame ture.

Už V. Gailių balsavo 62,21 proc. rinkėjų. „Rezultatus vertinu kaip didelį Joniškio žmonių pasitikėjimą, suteiktą man ir mano atstovaujamam politinės partijos sąrašui (...). Aš tikėjau Joniškio žmonėmis, o aš esu joniškietis“, – BNS sakė politikas.

Antrame ture susigrums dar keturi parlamentarai. Jurbarko rajone – liberalas Ričardas Juška, Marijampolėje – valstietis Kęstutis Mažeika, Panevėžyje – su komitetu „Kurkime jaukų miestą KARTU“ kandidatuojantis Povilas Urbšys, Klaipėdos rajone – valstietis Bronius Markauskas.

„Jeigu antrame ture jie (rinkėjai – BNS) buvo nuoširdūs, tai jie turi alternatyvų pasirinkimą. (...) Esmė ta, ar Seimas, ar savivaldybė, tai tas pats darbas. Žinoma, Seime kėdė minkštesnė, bet negaila palikti būtų“, – BNS teigė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

Nuotr. E. Blaževič

2019 m. kovas mėn. 04 d., Pirmadienis

Panevėžiečiai sudvejojo dabartiniu meru: vyks antrasis turas


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Panevėžiečiai sudvejojo dabartiniu meru: vyks antrasis turas“

Panevėžyje antrajame rinkimų ture dėl mero posto susirungs dabartinis miesto vadovas Rytis Mykolas Račkauskas bei parlamentaras Povilas Urbšys. Dabartinis meras rinkimuose sekmadienį sulaukė 28,6 proc. balsavusiųjų palaikymo, P. Urbšys surinko 18 procentų balsų. Trečia liko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė Indiana Grigienė su 15,3 proc. balsų. Toliau rikiuojasi „valstiečių“ atstovas Kęstutis Lukoševičius (9,5 proc. balsų), socialdemokratas Ramūnas Vyžintas (6,29 proc.), Lietuvos žaliųjų partijos kandidatė Gema Umbrasienė (6,14 proc.). R. M. Račkauskas turės ir didžiausią frakciją – jo komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ gavo aštuonis mandatus. Antri lieka Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su penkiais mandatais, trečias – P. Urbšio komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU“, turėsiantis keturis mandatus taryboje.

P. Urbšys prognozuoja, kad antrajame ture jį kritikuojančio R. M. Račkausko komanda gali vienytis su „valstiečiais“, tad daug kas priklausys, ar jį palaikys kitos miesto valdžios siekiančios partijos. „Antram ture rinkėjas turės apsispręsti, ar jis nori, kad miestui atstovautų asmuo, kuris teisme įrodinės savo nekaltumą, paskui kurį tempsis korupcinis šleifas. Aš savo pergale tikiu“, – BNS sakė jis.

Panevėžio miesto taryboje renkami 27 politikai, įskaitant merą. Antrasis merų rinkimų turas vyks kovo 17 dieną.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt

Nuotr. BNS

2019 m. kovas mėn. 04 d., Pirmadienis

Partijų kortas sumaišė rinkėjai

Panevėžyje rinkėjai dar kartą parodė partijoms, net ir krūvas pinigų investavusioms į brangius rinkimų plakatus, kad jų vieta – tik už rinkimų komitetų nugarų. Rungtis dėl Aukštaitijos sostinės mero regalijų į antrąjį rinkimų turą panevėžiečiai pasiuntė abiejų komitetų lyderius – antros kadencijos šiame poste siekiantį, šiuo metu nuo pareigų dėl korupcijos tyrimo nušalintą, bet įtarimus atmetantį Rytį Račkauską ir Seimo narį Povilą Urbšį.

„Prognozavau, kad į antrą turą galime patekti abiejų komitetų kandidatai į merus, kas ir įvyko. Bet prisipažinsiu, kad tokio skirtumo tikrai nenumačiau. Buvau įsitikinęs, jog panevėžiečiai skiria kriminalinę atsakomybę nuo politinės ir nesusitaikys su tuo, kad meru gali būti asmuo, kuris sėdės teisiamųjų suole“, – pareiškė P. Urbšys. Parlamentaro nuomone, R. Račkauskui laimėti padėjo Savivaldybės vykdomas Europos Sąjungos remiamų miesto tvarkymo projektų viešinimas. „Už Savivaldybės resursus buvo pristatinėjama R. Račkausko pozicija – ar kalbėtume apie autobusuose sukamus vaizdo klipus apie Panevėžio atsinaujinimą, ar kitus straipsnius. Akivaizdu, kad daliai žmonių galėjo susidaryti įspūdis, jog jam pareikšti įtarimai tėra menkniekis. Antrasis turas parodys, kaip mes suvokiame, kas yra Panevėžio garbė“, – piktinosi P. Urbšys.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 151